Вівторок, 19.03.2024, 09:01Вітаю Вас Гість




 

Каталог статей

Головна » Статті » Легенди України » Артефакти

Водосвятна чаша Богдана Хмельницького
Водосвятна чаша Богдана Хмельницького зберігається в Державному історичному музеї у Москві (Росія).

У Державному історичному музеї Москви зберігається водосвятна чаша Богдана Хмельницького. Вона срібна, оздоблена позолотою. Вага – 540 г. За експертними оцінками фахівців, чаша виготовлена у 30-х роках ХVІІ ст. у Лейпцигу. Її горішню частину прикрашає герб Війська Запорозького з ініціалами гетьмана та початковими літерами його титулу. 



Одна з восьми особистих речей Богдана Хмельницького, збережених досі у світі, - водосвятна чаша - експонат Державного історичного музею Москви. За експертними висновками фахівців, її виготовлено зі срібла та оздоблено позолотою у 30-х роках ХVІІ століття в Лейпцигу. Вага унікального виробу - 540 грамів. Горішню частину чаші прикрашає герб Війська Запорозького з ініціалами гетьмана і початковими літерами його титулу. Тут уперше бачимо козака з мушкетом, який був символом України у середньовіччі, за Національно-визвольної війни 1648-1654 років.



Своїм задумом - виготовити для музею копію водосвятної чаші Богдана Хмельницького - заступник генерального директора Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" Віктор Лазоренко якось поділився зі своїм товаришем - уродженцем Чигирина Вадимом Левіним. Вадим Адольфович, який нині проживає в Москві й працює в Академії наук Російської Федерації начальником відділу агентства з управління її майном, жваво відгукнувся на пропозицію допомогти. Він не тільки посприяв одержанню необхідних дозволів, а й сам оплатив їх, головне - роботу майстра-реставратора. Окрім водосвятної чаші, профінансував також виготовлення копій Великої печатки Малоросійського приказу Петра І 1703 року і чарки з гербом гетьмана України графа Кирила Розумовського, які теж зберігаються у Державному історичному музеї Москви. Виконував замовлення один із найкращих російських реставраторів металевих виробів Анатолій Рябінков. Копії виготовлено у техніці лиття з бронзи з покриттям "під посріблення" та "під позолоту".


Категорія: Артефакти | Додав: MrDibr (15.06.2011) | Автор: Володимир Діброва
Переглядів: 4264 | Теги: чаша, Богдан Хмельницький, водоосвятна чаша, клейноди | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Містичні легенди [12]
Легендарні українці [6]
Артефакти [12]
Історії [39]
Пошук
Випадкова стаття
[Історії]
Легенда про створення світу
[Житомирська]
Походження назви селища Брусилів (раніше Здвижень)
[Артефакти]
Кухоль Богдана Хмельницького
Наше опитування
Що вас більше цікавить на сайті?
Всього відповідей: 2790
А у цей час у світ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувачів
Internet Map