Середа, 24.04.2024, 18:46Вітаю Вас Гість




 

Каталог статей

Головна » Статті » Походження назв міст і сіл України » Київська

Походження назви села Осещинна
Село Осещина розташоване в мальовничому місці, південної частини Вишгородського району на лівому березі річки Десни. Осещина межує зі східної частини з селом Хотянівка, а з західної - з райцентром Вишгород.




Село омивається з трьох сторін водами річок Дніпра, Десни та Київського обвідного каналу. Площа - 95,4 га. Населення складає - 210 осіб.

За одним із переказів назва села Осещина пішла від великої кількості осок (українською - «осокорів»), які росли на території майбутнього села. Деревина цього дерева дуже стійка до тривалого перебування у воді і стійка до вітру. Здавна на весні Осещина затоплювалася водами річок Дніпра і Десни. Місцеві жителі були змушені прив'язувати до осока все своє майно, навіть будови.

 За іншим переказом - територія села Осещина була непридатною до проживання людей. По-перше постійні затоплення, а по-друге була ця місцевість безлюдною. І саме тому тут почали селитися ченці - пустельники. А з часом сюди почали відселяти з великих міст таких, як Київ, Чернігів та інших, людей хворих на проказу. Через деякий час, ці хворі зцілювалися. Ми віримо, що вони зцілювалися завдяки молитвам тих самих ченців - пустельників, вчені стверджують - завдяки цілющим водам річки Десна, багатим на вміст йоду. Про це відомо і сьогодні.

У Осещені займаються стрибками з спортивним парашутом, є місця для катання на квадроциклах на джипах по бездоріжжю, можна знайти місця де пропонують кінні прогулянки. 





Та й зрештою є велика кількість пляжів де можна поплавати та попригати з тарзанки.

Неподалік від осещени розташовуються Осещенські дачі з мальвнимим прибережним парком. 



Цікавим місцем серед заміських будиночів можна виділити "дім флюгерів"



В Осещині встановлений монумент загиблим під час Великої Вітчизняної війни.


Старожили стверджують, що церкви в Осещина не було ніколи. До революції віруючі молилися в Нікольський Пустелі, яка розташовувалася у районі с. Хотянівка. 

І ось з 2005 року, силами громади і боголюбивих жертводавців створюється наш храм на честь Великого Чудотворця - Святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського.

Історія і сучасний стан храму
 Датою заснування приходу на честь Святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського, Чудотворця, слід вважати 10 листопада 2005 року. Вперше за всю історію села Осещина, відбулися збори жителів села і ухвалило рішення створити прихід на Честь Святителя Спиридона. Очолили збори Благочинний Вишгородського району Протоієрей Димитрій Денисенко, Протоієрей Роман Косовський та майбутній настоятель протоієрей Олександр Стасів.

 Вже повертаючись назад, отець Роман «несподівано» показав рукою на занедбаний пустир, і благословив отця Олександра: «Тут строй храм». О. Олександр звернувся до голови сільської ради Грищенко В. П. з проханням виділити земельну ділянку в с. Осещина для будівництва церкви. І знову «несподівано» голова сільради пропонує той же пустир.

Ось так все починалося. У буквальному сенсі «з нуля».



У громаді діє Православна бібліотека. Досвідчена завідуюча бібліотекою не тільки підбере потрібну літературу, а й неодмінно розповість щось повчальне й корисне для спасіння душі людської. Покійна черниця Людмила (Косівська) неодноразово говорила, що за переданням старших останні православні рятуватися на «уламках», а «уламки» - це книги православні.

Щонеділі проводяться заняття з дітьми з вивчення Закону Божого, читанню православної дитячої літератури, ведуться уроки з патріотичного виховання дітей на прикладах великих Святих - захисників віри православної і своєї Вітчизни, проводяться уроки живопису, рукоділля. На свята діти радують прихожан цікавими виставами, виставами на православну тематику.

Додаткову інформацію взято з сайту
Категорія: Київська | Додав: MrDibr (07.01.2012) | Автор: Володимир Діброва
Переглядів: 4175 | Теги: Осещина, Вишгородський район, Київська область | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Автономна Республіка Крим [2]
Вінницька [1]
Волинська [1]
Дніпропетровська [0]
Житомирська [1]
Донецька [2]
Закарпатська [1]
Запорізька [0]
Івано-Франківська [2]
Київська [14]
Кіровоградська [0]
Луганська [1]
Львівська [1]
Миколаївська [0]
Одеська [0]
Полтавська [3]
Рівненська [1]
Сумська [0]
Тернопільська [4]
Харківська [5]
Херсонська [2]
Хмельницька [4]
Черкаська [5]
Чернівецька [3]
Чернігівська [1]
Пошук
Випадкова стаття
[Артефакти]
Бібліотека Ярослава Мудрого
[Містичні легенди]
Легенда про Світязь
[Історії]
Легенда про Дніпро та Десну
Наше опитування
Що вас більше цікавить на сайті?
Всього відповідей: 2792
А у цей час у світ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувачів
Internet Map