Прізвище Підіпригора відноситься до одного із найдивовижніших, хоча і не найпоширеніших типів українських прізвищ, побудованих за моделлю: дієслово в наказовому способі, за яким слідує іменник у називному відмінку. Поєднання двох елементів, найчастіше несподіваних, а іноді й абсурдних - свідоцтво неповторного українського гумору. В даному випадку прізвисько Подопригора отримав дуже високий чоловік. Відомо безліч подібних іменувань, наприклад, Копайгора, Вирвиоко, Варивода, Непийвода, Непийпиво і т.д.
Таке прізвище міг отримати високий кремезний чоловік на Січі, де характерні такі прізвища. Приходячи на Січ люди отримували або ж змінювали прізвище, щоб відкинути старе та жити новим вільним козацьким життям.
Підопригора або Підіпригора - Авторами цих прізвищ були козаки. За правилами Січі, новоприбулі повинні були залишити свої прізвища за зовнішніми стінами і увійти до козацького світу з тим ім'ям, яке б найвдаліше їх характеризувало. Зважаючи на таку наочність козацького життя, не слід дивуватися з того, що сьогодні одні з найнезвичайніших прізвищ належать нащадкам справжніх козаків.
Відомими представниками прізвища є: Червоноармійці Підопригора- Ревук Лідія Василівна, Василь Підопригора, Олена Василенко-Підопригора.
Підіпригора Милентій Іванович (1897 с. Лісовичі —) — працював слюсарем на руднику «Октябрський» в Зейському районі Амурської області. Арештований 13 травня 1948 року. Осуджений СКУД Амурського обласного суду за статтею 58-10 ч 2 КК РРФСР на 10 років виправно-трудових таборів. Реабілітований 16 жовтня 1965 постановою президії Верховної Ради РРФСР.
Гравець БК "Динамо" (Дніпропетровськ), 1985 року народження, зріст - 2 метри.
* В Україні проживає близько 6000 людей із прізвищем Підіпригора.
|