Після розпаду Радянського Союзу пройшло вже два десятиліття. Мало хто пам'ятає як виглядав Вишгород у кінці 80-их. Отже хотілось би навести розповіді людей про той час.
Немає, а ні супермаркетів, а ні сучасних бутіків, а ні салонів краси. У Вишгороді тоді купували харчі в "Хлібосолі", "Продовольчих товарах" (сучасний Еко-маркет), щоб придбати молоко потрібно було о 7-й ранку вистояти чергу за молоком.
Був час коли в "Продовольчих товарах" на полицях не було нічого окрім морської капусти.
В будинку культури "Енергетик" можна було придбати повзунки для малечі, що повсюди шустрила по місту.
Пізніше в "Енергетикі" з'явився міні-кінотеатр, що являв собою імпортний телевізор з відеомагнітофоном де крутили іноземні фільми.
Та все ж краще було відвідати велетенський кінотеатр "Мир". Його вбранність, сквери з фонтанами з лівого та правого боку, велетенські сходи з фонтаном-каскадом, все це вражало.
В ті часи храм Святих Бориса та Гліба ствояв у руїнах.
А ось ресторан Вишгород, що незграбною сірою плямою розкинувся у сучаному місті зруйнований. А в ті часи досить успішно функціонував, і судячи з фотографій міг потягатися навісь із сучасними ресторанами.
Одним із найулюбленіших місць відпочинку для Вишгородців був парк розваг "Берізки". Там можна було покататися на атракціонах "електро-автомобілі", "карусель", "човники", і родзинкою всього цього було "Чортове колесо".
Найкращим часом щоб покататися на "Чортовому колесі" була золота осінь, коли з верхньої точки відкривався неповторний вид на кольорові барви парку, що причаївся за молодим містом, таким маленьким в порівнянні з його могутнім побратимом, Києвом.
Для бажаючих відпочити на території парку працював невеличкий кафетерій, а для бадьорості тіла та духу можна було сходити у лазню.
Зараз парк повністю зруйнований. Всі атракціони давно знаді на металобрухт. Навіть широкі бетонні алеї парку густо поросли бур'яном, та місцеві ще й засипали їх сміттям. Єдиною згадкою про величний парк слугує одинокий електро-автомобіль, що лежить на дні глибокого яру.
|