Четвер, 09.02.2023, 10:43Вітаю Вас Гість

Каталог статей

Головна » Статті » Походження назв міст і сіл України » Луганська

Білокуракине
Заселення сучасної території Білокуракинського району розпочалося близько 40 тисяч років тому. Перші офіційні повідомлення про Білокуракинський край згадується в середині XVIII ст., а саме "1750 г. Белокуракино при реке Белой Старобельского уезда". 


Найбільш достовірну інформацію про виникнення селища Білокуракине відбито в архівах князів Куракиних, а саме: "у 1700 році Петро І, повертаючись з другого Азовського походу в супроводі свого свояка, князя Бориса Івановича Куракина, зупинився у мальовничій місцевості, що розкинулася уздовж річки з крейдяним дном. Красива місцевість сподобалася Куракину, і Петро І віддав її князю, надавши право останньому визначити межі володіння" (Россия. Полное географическое описание нашего отечества, т.VII, стор.263). В цьому ж році Куракин заснував невеличке село, яке дістало назву від назви річки і прізвища князя. 
Річку ж назвали білою за її білі береги. Перші поселенці цього краю вели своє господарство примітивно. Переважало перелогове землеробство, скотарство та птахівництво, а також кустарні промисли: виготовляли бондарні вироби, свічки, мило. Жінки ткали полотно та сукна. Але в той час через погані умови життя, систематичне недоїдання, непосильну працю люди не доживали й до середнього віку. Часто спалахували епідемії холери, цинги, віспи, під час яких вмирало багато людей. Будучи безпорадними перед силами природи та хворобами, селяни всю надію покладали на Бога, тому у цьому краї інтенсивно велося будівництво церков та храмів. У 1804 році поміщицькі селяни Білокуракинської волості викупили у князя Куракина близько 60 тисяч десятин землі і "волю", що дало їм змогу значно поліпшити свої умови життя. На той момент вільні хлібороби колишніх куракинських вотчин вважалися найбільш заможними та освіченими у Харківській губернії, до складу якої входило село у ХІХ столітті. На початку ХХ століття нужда багатьох мешканців регіону, скрута, бідність та безземелля змушували шукати заробітків на підприємствах Донбасу, а також на Донщині та Воронежчині. Адміністративно-територіальні межі та статус Білокуракинського району з часів його заселення змінювалися декілька разів. У період заселення куракинські маєтки входили до складу Острозького Козачого слобідського полку Воронезької губернії, а на кінець XVIII століття село Білокуракине стало волосним центром Старобільського повіту Слобідсько-Української губернії, а напередодні Першої Світової війни – волосним центром Старобільського повіту Харківської губернії. Білокуракинський район, який було вперше утворено 12 квітня 1923 року, входив до складу Старобільського округу Донецької губернії. З 1938 року Білокуракине стало районним центром новоутвореної Ворошиловградської області, а в 1954 році йому було надано статус селища міського типу. У сучасних межах Білокуракинський район було утворено у 1965 році. Категорія: Луганська | Додав: Lev (21.06.2011) | Автор: Егор Левадний E
Переглядів: 3301 | Теги: Білокуракинський район, Білокуракине, Луганська область | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Автономна Республіка Крим [2]
Вінницька [1]
Волинська [1]
Дніпропетровська [0]
Житомирська [1]
Донецька [2]
Закарпатська [1]
Запорізька [0]
Івано-Франківська [2]
Київська [14]
Кіровоградська [0]
Луганська [1]
Львівська [1]
Миколаївська [0]
Одеська [0]
Полтавська [3]
Рівненська [1]
Сумська [0]
Тернопільська [4]
Харківська [5]
Херсонська [2]
Хмельницька [4]
Черкаська [5]
Чернівецька [3]
Чернігівська [1]
Пошук
Випадкова стаття
[Київська]
Походження назви села Циблі
[Артефакти]
Бібліотека Ярослава Мудрого
[Волинська]
Походження назви міста Луцьк
Наше опитування
Що вас більше цікавить на сайті?
Всього відповідей: 2785
А у цей час у світ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувачів
Internet Map Яндекс.Метрика