Підземелля в Луцьку
Підземні лабіринти географічно розташовані під Кафедральним костелом. Розпочали їх досліджувати у 1970 р. Однак значну роботу було проведено клубом школярів «Ентузіаст» на чолі з їхнім вчителем. За легендами, підземні ходи з’єднували Луцьк з навколишніми селами – Шепелем, Жидичевим, Оликою.
У неспокійний період XV – початок XVII ст. додаткові таємні шляхи відступу з міста були дуже доречними.
Крім цього, існував хід від замку до річки, щоб поповнювати запаси прісної води навіть під час облоги. Однак ці ходи були дуже вузькими: двоє міщан, що йшли на зустріч один одному, не могли в них розминутися.
Під кафедральним костелом св. Петра і Павла виявлено тюремний комплекс з камерою-одиночкою, приблизно 50 кв. см. Посеред тюрми розташований колодязь. У підземеллі є склеп. Під час Другої світової війни деякі місцеві переховувались у підземеллях, тут про це свідчать останки загиблої цілої родини.
У підземеллі замку виявлено залишки православної, а також уніатської кафедри Івана Богослова – пам’ятки архітектури.
У розкопах церкви зберігаються: могили давніх князів, єпископів, багатих лучан; князівська гробниця зі скелетом, якому наконечником татарської стріли прострелено череп. За припущеннями, це поховання Ізяслава Інгваровича.
Адреса: м. Луцьк, вул. Кафедральна, Драгоманова
Графік роботи: Сб. – Нд. 9:00 – 18:00
Матеріал взято з: