Четвер, 16.09.2021, 18:19Вітаю Вас Гість

Каталог статей

Головна » Статті » Походження назв міст і сіл України » Чернівецька

Походження назви села Усть-Путила
Усть-Путила — село в Україні, в Чернівецькій області, Путильському районі.
Cело розташоване при впадінні річки Путилки у Черемош. Відоме з XVIII століття, як Межибрідки, а пізніше, як Устє-Путилів.
Пам'ятка архітектури національного значення — церкви св. Параскеви (1881 р.).
На околиці села — відома скеля «Кам'яна Багачка».

Недалеко від дороги Вижниця – Путила в Чернівецькій області є дивовижна скеля. Вже дуже вона нагадує силует суворої жінки, що застигла в гніві. Її так і називають - скеля «Закам’яніла Багачка».Висота цієї скелі близько 30 метрів, є вона ерозійним останцем піщаників віку палеоцену. «Закам’янілій Багачці» близько 45 мільйонів років. Скеля знаходиться в мальовничій місцевості, в оточенні зелених схилів.Легенда свідчить, що мешкала в тих краях скупа багачка. Одного разу прийшла до неї сліпа жебрачка і попросила шматок хліба. Розсміявшись, протягнула багачка сліпий замість хліба камінь. Узяла жінка і побажала: «Аби ти сама стала тим, що мені дала». І багачка, що закам'яніла, залишилася навіки стояти над річкою.

Найдавніші населені пункти такі , як Путила, Селятин, Довгопілля згадуються в документах, які відносяться до ХІV-ХV століття. Одним із сіл Довгопільського околу було і село Усть-Путила (Устє-Путилів) , яке раніше називалось Межибрідки тому, що було розташоване між бродами річок та потоків. Перші письмові згадки про село Усть-Путила датуються в ХVІІІ столітті. Як подає І.М. Новосівський : "Село Устє-Путилів брало активну участь у боротьбі проти поневолювачів під проводом Л.Кобилиці. Українське освідомлююче піднесення села приходить аж після появи на літературному і громадському полі гуцула- поета Осипа Юрія Федьковича”. При кінці ХІХ століття було 691 мешканців у громаді та 82 особи на двірській території землевласників Джурджувана та Ромашкана. В кінці ХІХ століття в селі був повітовий суд та пошта.Cело Усть-Путила знаходиться при впадінні річки Путилка у Черемош, звідси й походить його назва. Відоме з XVIII століття, як Межибрідки, а пізніше, як Устє-Путилів.
Слово "Усть" це старословянська назва "гирла". Після такого слова зазвичай йде назва річки, в гирлі якої розташований населений пункт. 
Путила — 1) (колишнє Путилова, Путилівка, Путилка, Путилиця) — ріка, права притока Черемошу (басейн Пруту). Назву виводять від слова путь, шлях. Таке тлумачення ставлять під сумнів, гадаючи, що гідронім скоріше походить від прізвища Пушило.


Категорія: Чернівецька | Додав: MrDibr (19.06.2011) | Автор: Володимир Діброва
Переглядів: 3830 | Теги: Усть-Путила, Зкам'яніла Багачка, Путильський район, Чернівецька область | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
Автономна Республіка Крим [2]
Вінницька [1]
Волинська [1]
Дніпропетровська [0]
Житомирська [1]
Донецька [2]
Закарпатська [1]
Запорізька [0]
Івано-Франківська [2]
Київська [14]
Кіровоградська [0]
Луганська [1]
Львівська [1]
Миколаївська [0]
Одеська [0]
Полтавська [3]
Рівненська [1]
Сумська [0]
Тернопільська [4]
Харківська [5]
Херсонська [2]
Хмельницька [4]
Черкаська [5]
Чернівецька [3]
Чернігівська [1]
Пошук
Випадкова стаття
[Б]
Большаков
[А]
Походження прізвища Анонійчук
[Містичні легенди]
Змієві вали
Наше опитування
Що вас більше цікавить на сайті?
Всього відповідей: 2766
А у цей час у світ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувачів
Internet Map Яндекс.Метрика