Субота, 18.05.2024, 11:17Вітаю Вас Гість
 

Каталог статей

Головна » Статті » Українські прізвища » Д

Думмик
Думик - Думік - Думмик

Прізвисько Думик сходить до кореня «дум-» зі значенням «думати, мислити». Отже, Думиком могли прозвати задумливого, розумного, 
розсудливого, грамотного, розважливого або винахідливого чоловіка.Однак більш імовірно, що прізвисько Думик вказує на професію і соціальний статус людини. Так, за старих часів думним називалися члени царської, місцевої думи. У цьому випадку прізвисько Думик відноситься до так званого «професійного» іменування, що вказує на рід діяльності людини.

Також не виключено і те, що в основу прізвиська Думик лягло українське загальне «дума», що означає «речитативна пісня історичного змісту». Дума — ліро-епічні твори української усної словесності про події з життя козаків XVI—XVIIІ століть.
бандуристи, лірники в Центральній і Лівобережній Україні.
Дума (козацька дума) — жанр суто українського речитативного народного героїчного ліро-епосу, який виконували мандрівні співці-музики: кобзарі, бандуристи, лірники в Центральній і Лівобережній Україні.

Виходячи з цього, можна припустити, що предок володаря прізвища Думик міг бути співаком, або автором дум.

Прізвище Думик утворилася за допомогою суфікса-ик (-ик). Спочатку він мав наступні значення: «маленький», «молода людина», «син». Тому 
Думик буквально розумілося як «він - син Думи - Думик ». Пізніше древній суфікс-ик (-ик) втратив своє пряме значення і зберігся лише в
якості фамільного.


Цікавим фактом є те, що у кінці ХVIII ст. у Французькому місті Бордо зявляється родина Думик. Зважаючи на те, що в етімології французьких 
назв не зустрічається нази Думек, можна зробити висновок, що представники прізвища Думик були імігратами із словянських територій, що до нашого часу розповсюдилися по всій території Франції. Звісно є багато видатних представників даного пізвища.


Рене Думик (фр. René Doumic, 7 березня 1860, Париж - 2 грудня 1937, Париж) - французький театрал, літературознавець, критик. Професор, 
історик літератури. Головний редактор журналу «Ревю де Де Монд» (Revue des Deux Mondes), Член Французької Академії. Виступав проти символістів. Співучень Анрі Бергсона. 
1916 рік. Очолив видання журналу Revue des Deux Mondes.Січень 1918. Приймає філософа Анрі Бергсона до Французької Академії.
1923 рік. Зайняв посаду неодмінного секретаря Французької Академії.
У місті Бордо, звідки по генеалогічним даним Французького порталу http://www.genealogie.com/ почалося розселення представників прізвища 

Думик, по вулиці Ларош, буд. 99 є холдінгова компанія з цікавою назвою "PEROTIN - DOUMIC"Відомі представники прізвища зустрічаються і в країнах СНГ.

Думик Володимир Петрович - Капітан 1 рангу, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, лауреат премії Уряду РФ, ветеран бойових дій, член правління МСН за електронною забезпечення та зв'язків.

 Володимир Петрович народився 30 квітня 1949 року в Одеській області. У 1966 році Володимир Петрович вступив до Вищого Чорноморське військово-морське, училище ім. П. Нахімова міста Севастополь.
У 1971 році закінчив училище і був призначений на Балтійський флот, де проходив службу в частинах ядерно-технічного забезпечення.
За займаної посади (молодший науковий співробітник, начальник лабораторії, начальник відділу) і фактичної діяльності безпосередньо займався питаннями підготовки та проведення ядерних випробувань.

У цих посадах Володимир Петрович представляв полігон на міжвідомчих нарадах з питань випробувань і в складі міжвідомчих робочих груп, працював у зонах вибухів і керував групами знімання інформації. У 1987 р. разом з групою фахівців брав участь у ліквідації наслідків позаштатної радіаційної ситуації.

Володимир Петрович входив до складу комісії з підготовки та проведення на полігоні випробувань озброєння і військової техніки на стійкість до вражаючих факторів ядерного вибуху. Отримані при цих випробуваннях результати дозволили уточнити критерії оцінки стійкості прийнятої на озброєння техніки та підвищити бойову ефективність зброї.
За виявлену мужність при участі у випробуваннях озброєння і військової техніки нагороджений орденами, медалями і йому присуджена премія Уряду РФ.Володимир Петрович брав найактивнішу участь у створенні громадської Міжрегіональної організації «Московський союз новоземельцев», був обраний делегатом Установчої конференції.
Продовжуючи працювати, він знаходить час займатися громадською діяльністю, з моменту утворення громадської Міжрегіональної організації «Московський союз новоземельцев», є членом Правління організації.

Думик Олександр - гравець Футбольної Команди "Іскра-Сталь", захисник, що грає під 12-им номером.

 


* Близько 220 людей із прізвищами Думик - Думік - Думмик проживають в Україні
Категорія: Д | Додав: MrDibr (11.06.2011) | Автор: Володимир Діброва
Переглядів: 2858 | Теги: Думик, Думмик, Думік | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
А [2]
Б [5]
В [3]
Г [4]
Д [3]
Е [0]
Є [0]
Ж [1]
З [0]
І [0]
Ї [0]
Й [0]
К [4]
Л [4]
М [3]
Н [1]
О [1]
П [6]
Р [2]
С [4]
Т [3]
У [0]
Ф [2]
Х [1]
Ц [0]
Ч [1]
Ш [0]
Щ [0]
Ю [0]
Я [4]
Про українські призвіща [1]
Пошук
Випадкова стаття
[Артефакти]
Шапка Богдана Хмельницького
[Івано-Франківська]
Походження назви міста Івано-Франківськ
[Л]
Походження прізвища Леоха
Наше опитування
Що вас більше цікавить на сайті?
Всього відповідей: 2792
А у цей час у світ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувачів
Internet Map