Прізвище Андрієвський походить від найдавнішої форми слов'янських фамільних прізвиськ, утворених від географічної назви місцевості, вихідцем з якої був один із предків.
Прізвище Андрієвський за однією з гіпотез сходить до хрестильному чоловічому імені Андрій (у перекладі з грецької - "мужній"). Однак, швидше за все, це прізвище утворена не від хрестильного імені безпосередньо, а від назви місцевості - Андрiй, Андрiевка.
Топонімічні прізвища були широко поширені і в інших станах. Проте спочатку вони представляли собою прізвисько, або сімейне ім'я. Такі прізвиська містили в собі інформацію про місце народження людини, його попередньому місці проживання або служби. Як правило, подібні родинні імена передавалися з покоління в покоління і пізніше трансформувалися в прізвище.
Оскільки топонімічні прізвища містили вказівку не тільки на приналежність до конкретної сім'ї, але й на відношення до певного географічного об'єкту, то з самого початку вони представляли собою прикметники з різними формантами: прізвища на - ський /-цький і -аніной /-янин належать в основному знаті і дворянства. У результаті, нащадок людини, що володіє прізвиськом Андрієвський, з часом отримав прізвище Андрієвський.
Яскравий представник роду Афанасій Андрієвський, який народився 1878 року в Уманському повіті (укр. Уманський повіт) Київської губернії. З грудня 1917 року - член Української партії соціалістів-самостійників. 14 листопада 1918 разом з Володимиром Винниченком, Федором Швецем (укр. Федір Швець), Симоном Петлюрою, Андрієм Макаренком (укр. Андрій Макаренко) увійшов до складу Директорії Української Народної Республіки.
* В Україні близько 3200 людей з призвіщем Андрієвський
|