Четвер, 16.09.2021, 18:36Вітаю Вас Гість

Каталог статей

Головна » Статті » Українські прізвища » А

Андрієвський
Прізвище Андрієвський походить від найдавнішої форми слов'янських фамільних прізвиськ, утворених від географічної назви місцевості, вихідцем з якої був один із предків.

Прізвище Андрієвський за однією з гіпотез сходить до хрестильному чоловічому імені Андрій (у перекладі з грецької - "мужній"). Однак, швидше за все, це прізвище утворена не від хрестильного імені безпосередньо, а від назви місцевості - Андрiй, Андрiевка.


Топонімічні прізвища були широко поширені і в інших станах. Проте спочатку вони представляли собою прізвисько, або сімейне ім'я. Такі прізвиська містили в собі інформацію про місце народження людини, його попередньому місці проживання або служби. Як правило, подібні родинні імена передавалися з покоління в покоління і пізніше трансформувалися в прізвище.

Оскільки топонімічні прізвища містили вказівку не тільки на приналежність до конкретної сім'ї, але й на відношення до певного географічного об'єкту, то з самого початку вони представляли собою прикметники з різними формантами: прізвища на - ський /-цький і -аніной /-янин належать в основному знаті і дворянства. У результаті, нащадок людини, що володіє прізвиськом Андрієвський, з часом отримав прізвище Андрієвський.Яскравий представник роду Афанасій Андрієвський, який народився 1878 року в Уманському повіті (укр. Уманський повіт) Київської губернії. З грудня 1917 року - член Української партії соціалістів-самостійників. 14 листопада 1918 разом з Володимиром Винниченком, Федором Швецем (укр. Федір Швець), Симоном Петлюрою, Андрієм Макаренком (укр. Андрій Макаренко) увійшов до складу Директорії Української Народної Республіки. 


* В Україні близько 3200 людей з призвіщем Андрієвський
Категорія: А | Додав: MrDibr (16.05.2011) | Автор: Володимир Діброва
Переглядів: 2683 | Теги: Андрієвський | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
А [2]
Б [5]
В [3]
Г [4]
Д [3]
Е [0]
Є [0]
Ж [1]
З [0]
І [0]
Ї [0]
Й [0]
К [4]
Л [4]
М [3]
Н [1]
О [1]
П [6]
Р [2]
С [4]
Т [3]
У [0]
Ф [2]
Х [1]
Ц [0]
Ч [1]
Ш [0]
Щ [0]
Ю [0]
Я [4]
Про українські призвіща [1]
Пошук
Випадкова стаття
[Харківська]
Походження назви села Шелудівка Зміївсьго району
[Містичні легенди]
Образ українського козака-віщуна Мусія Вернигори о...
[Історії]
Легенда про вогонь і воду
Наше опитування
Що вас більше цікавить на сайті?
Всього відповідей: 2766
А у цей час у світ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувачів
Internet Map Яндекс.Метрика