Калюжний
Прізвище Калюжний веде свій початок від назвиська Калюжний. Назвисько Калюжний утворено від українського слова «Калюжа» - «дрібне озеро, калюжа, наповнена водою яма». Калюжа - невелике скупчення рідини, в більшості випадків води в заглибленнях на поверхні землі або в нерівностях будь-якого покриття. За старих часів велику калюжу називали - лягаю. Калюжі утворюються, наприклад, після дощу або в результаті танення снігу і можуть існувати кілька годин або днів, до тих пір, поки рідина не просочиться під землю або не випарується. Ймовірно, що предок володаря даного прізвища проживав в топці, заболоченому місці, за що і отримав назвисько Калюжний. Також, можливо, що біля будинку людини постійно були калюжі.
Пізніше назвисько Калюжний утворило прізвище Калюжний.
Видатні представники прізвища: Асистент кафедри динаміки і міцності машин та опору матеріалів, к.т.н. Олександр Володимирович Калюжний – викладач у третьому поколінні.
Калюжний Віталій Анатолійович, чл. Партії реґіонів; ВР України, чл. фракції Партії реґіонів (з 11.2007), чл. Ком-ту з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики (з 03.2011); та Калюжний Микола Никифорович; Держ. аґентство земельних ресурсів України, заст. Голови (з 12.2010).
Олексій Миколайович Калюжний (біл. Аляксей Мiкалаевiч Калюжны; народився 13 червня 1977 у м. Мінськ, СРСР) — білоруський хокеїст, центральний нападник. Виступає за «Авангард» (Омськ) у Континентальній хокейній лізі. Заслужений майстер спорту Республіки Білорусь (2002).
Чимало козаків із призвіщем Калюжний згадуються в козацьких хроніках. Василь Шкляр в свому творі "Залишенець. Чорний ворон" згадує отамана Калюжного. В списоку підпільників, які боролися у 1922 – 1923 рр. на території сучасних Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської і Черкаської областей згадується КАЛЮЖНИЙ, отаман, що діяв у Первомайському районі. Підпорядковувався Г. Нестеренку-Орлу.
*Близько 15000 людей із прізвищем Калюжний (а) проживає в Україні.
|