Походження прізвища Клапків
Клапко - Клапков - Клапків утворена від прізвиська клап, в основі якого, вірогідно, лежить українське слово «клапаня» - «тепла зимова шапка з хутра». Можна припустити, що таке прізвисько отримав чоловік, що носив або виготовляв такі головні убори.
За іншою версією, прізвисько клап походить від українського слова «клапать» («хляпать») - під час ходьби відставання взуття від ніг, з характерним звуком (про взуття, підкову). Можна припустити, що так прозвали людину, яка носила взуття великого розміру, що видаються при ходьбі характерний звук.
Не виключено, що прізвисько клап утворено від номінальною «клапоть» - «лоскут». Можливо, так називали того, хто виробляв щось з тканини або шкіри. Клап, згодом отримав прізвище Клапків.
Нарешті, це прізвище могло утворитися від білоруського дієслова «клапатаць» - «клопотати, піклуватися, турбуватися про що-небудь». Отже, Клапка могли називати метушливу, турботливу людину.
Видатними представниками прізвища є:
Клапків Михайло Семенович
Клапків Михайло Семенович (3.07.1949 - 12.12.2002) - український вчений - економіст. Народився 3 липня 1949 році в селі Чорнокінці Чортківського району Тернопільської області.
У 1992 році підвищував кваліфікацію за програмою страхового менеджменту, яку досягнув у Польщі, а саме в лондонському Центрі страхування та інвестицій спільно з варшавським Інститутом страхової та банківської справи. Був учасником багатьох вітчизняних та міжнародних наукових конференцій з проблематики страхування. У 1996 році стажувався у страхових підприємствах Нідерландів та Великобританії. Неодноразово проводив учбові семінари на тему страхування підприємницьких та фінансових ризиків, організаторами якими були члени Українського центру навчання страхової справи при фінансово-банківській школі КНЕУ й Центр підготовки і перепідготовки кадрів та інформаційно-аналітичного забезпечення страхової діяльності. Він є співавтором нормативної програми дисципліни «Страхування» фундаментального циклу освітньо-професійної підготовки бакалаврів з економіки та підприємництва. Являвся членом редакційних рад фахових українських журналів «Финансовые услуги» та «Вісник страхового ринку України».
Наукові досягнення
Наукові досягнення вченого доволі різноманітні. Його фундаментальні праці - монографії "Кредитно-страховий альянс" (1995 рік), Страхування фінансових ризиків" (2002 рік), Витоки національного страхового ринку України" (2003 рік) користуються неабиякою популярністю серед студентства, професорсько-викладацького складу, фахівців-практиків, адже розкривають глибинну, сутність страхових процесів. Стиль викладу результатів наукових досліджень науковця переконує у завершеності думок, в яких простежується не тільки глибоке мислення, але й відчуття кожної думки своїм єством.
Клапків Василь Андрійович брав участь у боях Великої Вітчизняної Війни. Був призваний в Пробежнянські, Тернопілська обл. У 1944 р. пропав безвісти.
В світі є багато відомих представників з похідними від Клапків - Клапков, Клапка, Клапко
Джером Клапка Джером (англ. Jerome Klapka Jerome) був англійським письменником і гумористом, своїй відомості завдячує роману-подорожі "Троє в одному човні". Він народився в Келдморі, в Англії, і в бідності переїхав в столицю - Лондон. Серед його помітних робіт також збірка есе "Idle Thoughts of an Idle Fellow та Second Thoughts of an Idle Fellow"; "Троє на колесах" ( англ. "Three Men on the Bummel"), сиквел до "Троє в одному човні" та декілька інших повістей.
Джером К. Джером Прив'язано човен до темного коріння. Замокли сухарі, і цукор одмокрів. І згорбились тіла завзятих мандрівців: Од бурі гнеться так смутна лоза осіння. То, друзі, не біда! Розважність і терпіння, Та віскі шкляночка, та кілька гострих слів, — І хай Монморансі від холоду завив. Ми ж — вищим розумом озброєні створіння. У човен не взяли ми зайвої ваги: Оце — для голоду, ось трошки для жаги, Папуша тютюну, дві-три любимі книги… А наше — все круг нас: і води, і дерева, І переплески хвиль, і вогкість лісова, І хмари з синьої, прозорчастої криги.
Дьордь Клапка (угор. Klapka György, 7 квітня 1820 — 17 травня 1892) — угорський військовий, учасник Угорської революції 1848 року.
Дьордь Клапка народився в місті Темешвар, що в трансильванії (зараз Тімішоара, Румунія). В 1838 році вступив до складу австрійської армій, де дослужився до офіцерського звання.
В 1848 році приєднався до угорських революційних військ, де стрімко став одни з керівників революційної армії. Одразу після початку бойових дій проти імператорської армії в кінці 1848 року він змінив в якості головнокомандуючого північною армією Лазаря Месароша. Під керівництвом Клапки знаходилася армія чисельністю 18 000 чоловік, яка діяла на півночі, на території сучасної Словаччини. В лютому — квітні 1849 року Клапка отримав ряд перемог над австрійцями (битви під Капольною, Надьшало та інші). В червні брав участь у битвах проти австрійців і росіян біля фортеці Коморн (сучасне угорське місто Комаром і словацьке Комарно ). В липні, коли основна армія угорців під керівництвом залишила Коморн, Клапка став керівником гарнізону фортеці. В липні, коли основна армія угорців під рукою Артура Гьоргея вийшла із Коморна, Клапка став на чолі гарнізона фортеці. Облога Коморна австрійцями продовжувалась до 23 вересня, і була невдалою. Тільки отримавши повідомлення про капітуляцію всіх угорських сил Клапка здав фортецю на досить почесних умовах.
В 2007 році Олена Клапкова завоювала титул першрї віце міс Чехії 2007.
27 воїнів із прізвищем Клапков брали участь у Великій Вітчизняній Війні.
*В Україні проживає близько 420 людей із прізвищем Клапків, Клапков(а), Клапко
|