Вівторок, 16.04.2024, 22:00Вітаю Вас Гість




 

Каталог статей

Головна » Статті » Українські прізвища » Б

Большаков
Прізвище Большаков утворена від особистого прізвиська і відноситься до поширеного типу російських прізвищ.

У слов'ян здавна існувала традиція давати людині прізвисько на додаток до імені, отриманому їм при хрещенні. Справа в тому, що церковних імен було порівняно небагато, і вони часто повторювалися. Воістину невичерпний запас прізвиськ дозволяв легко виділити в суспільстві людини. В якості джерел могли використовуватися: вказівка ​​на особливості характеру чи зовнішності людини, назва національності або місцевості, вихідцем з якої була людина. У більшості випадків прізвиська, спочатку приєднуються до хрестильного імені, повністю витісняли імена не тільки в повсякденному житті, але і в офіційних документах.

Прізвище Большаков сходить до прізвиська Большак - так на Русі називали господаря, старшого сина або брата, чиї діти ставали потім Большаковим. Іноді прізвисько Большак закріплювалося за сільськими заможними селянами.

Вже в XV-XVI століттях в середовищі багатих людей починають закріплюватися і передаватися з покоління в покоління прізвища, що позначають приналежність людини до конкретної сім'ї. Це були присвійні прикметники із суфіксами-ів /-їв,-ин, -ов спочатку вказують на прізвисько батька.

Таким чином, нащадок людини, що володіє прізвиськом Большак, з часом отримав прізвище Большаков.

Одним з представників даного прізвища є Большаков Тихон Федорович, московський купець, відомий знавець російських старожитностей, зібрав велику колекцію рукописів і стародруків.


Тихон Федорович (07/08/1794, р. Боровськ Калузької губернії - 19.12.1863, Москва), антиквар, колекціонер, родоначальник московської династії антикварів-книгопродавців. Родився в сім'ї старообрядців-біглопоповців. У 1806 р. приїхав до Москви, торгував шкіряним товаром в крамниці свого дядька. Цікавився російською. старовиною, особливо рукописними та стародруками, з часом повністю відійшов від шкіряної торгівлі і цілком зосередився на торгівлі рукописами, стародруками, гравюрами, іконами, хрестами, монетами, виробами з срібла і інш. предметами старовини.



Після смерті його син Сергій Тихонович запропонував відділенню рукописів і стародруків в новостворених Московському Публічному і Румянцевському музеях придбати в нього зібрання рукописів батька, причому частина рукописів віддавалася безкоштовно. Зберігач відділення А. Є. Вікторов відібрав 435 номерів рукописів, які і були придбані музеями і отримали перші номери Музейних зборів слов'яно-російських рукописів.

* В Україні близько 4100 людей з призвіщем Большаков (-а)
Категорія: Б | Додав: MrDibr (17.05.2011) | Автор: Володимир Діброва
Переглядів: 1995 | Теги: Большаков | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
А [2]
Б [5]
В [3]
Г [4]
Д [3]
Е [0]
Є [0]
Ж [1]
З [0]
І [0]
Ї [0]
Й [0]
К [4]
Л [4]
М [3]
Н [1]
О [1]
П [6]
Р [2]
С [4]
Т [3]
У [0]
Ф [2]
Х [1]
Ц [0]
Ч [1]
Ш [0]
Щ [0]
Ю [0]
Я [4]
Про українські призвіща [1]
Пошук
Випадкова стаття
[А]
Андрієвський
[Історії]
Перша із сіми Львівських легенд - "Ромео і Дж...
[Артефакти]
Шаблі Богдана Хмельницького
Наше опитування
Що вас більше цікавить на сайті?
Всього відповідей: 2791
А у цей час у світ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувачів
Internet Map