Середа, 27.10.2021, 14:47Вітаю Вас Гість

Каталог статей

Головна » Статті » Українські прізвища » Ф

Фесик
Прізвище Фесик відноситься до поширеного типу українських прізвищ і утворена від хрестильного імені Феодосій. Після 988 р. кожен слов'янин під час офіційної церемонії хрещення отримував від священика хрестильне ім'я. Таке іменування дозволяло вирішувати проблему ідентифікації: виділення конкретної людини з товариства. Тому саме церковні імена і стали активної базою для створення прізвищ.

Феся - похідна форма хрестильного чоловічого імені Феодосій, яке в перекладі з грецького означає «Богом даний».

Феодосій - ім'я кількох святих православної церкви: преподобного Феодосія, Феодосія Глушицький, учня преподобного Діонісія, Феодосія Тотемського.

Швидше за все, засновник роду Фесик був вихідцем з робочої або селянського середовища. Таке припущення пояснюється тим, що прізвища, утворені від повної форми імені, мала в основному соціальна верхівка, знати, чи сім'ї, котрі здобули в даній місцевості великий авторитет, представників яких сусіди шанобливо звали повним ім'ям, на відміну від інших станів, звавших, як правило , зменшувальними, похідними, повсякденними іменами.

Найімовірніше, поява та розповсюдження прізвища Фесик почалося приблизно в XIV столітті, що обумовлено історичними процесами. Так, з XVI століття Україну тісно контактувала з європейськими народами.

Прізвище Фесик утворилася за допомогою суфікса-ик. Спочатку він мав наступні значення: «маленький», «молода людина», «син». Тому Фесик буквально розумілося як «син Фесі». Пізніше древній суфікс-ик втратив своє пряме значення і зберігся лише в якості фамільного.Яскравий представник роду Фесик Петро Микитович - Повний Кавалер ордена Слави, командир відділення взводу хімічного захисту ... Народився 20 травня 1922 року в місті Донецьку республіки України у родині службовця.

* В Україні близько 700 людей з призвіщем Фесик
Категорія: Ф | Додав: MrDibr (15.05.2011) | Автор: Володимир Діброва
Переглядів: 1910 | Теги: Фесик | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
А [2]
Б [5]
В [3]
Г [4]
Д [3]
Е [0]
Є [0]
Ж [1]
З [0]
І [0]
Ї [0]
Й [0]
К [4]
Л [4]
М [3]
Н [1]
О [1]
П [6]
Р [2]
С [4]
Т [3]
У [0]
Ф [2]
Х [1]
Ц [0]
Ч [1]
Ш [0]
Щ [0]
Ю [0]
Я [4]
Про українські призвіща [1]
Пошук
Випадкова стаття
[Б]
Походження прізвища Брусилів
[Артефакти]
Скіфська Пектораль
[Г]
Гамарис
Наше опитування
Що вас більше цікавить на сайті?
Всього відповідей: 2767
А у цей час у світ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувачів
Internet Map Яндекс.Метрика