Прізвище Фесик відноситься до поширеного типу українських прізвищ і утворена від хрестильного імені Феодосій. Після 988 р. кожен слов'янин під час офіційної церемонії хрещення отримував від священика хрестильне ім'я. Таке іменування дозволяло вирішувати проблему ідентифікації: виділення конкретної людини з товариства. Тому саме церковні імена і стали активної базою для створення прізвищ.
Феся - похідна форма хрестильного чоловічого імені Феодосій, яке в перекладі з грецького означає «Богом даний».
Феодосій - ім'я кількох святих православної церкви: преподобного Феодосія, Феодосія Глушицький, учня преподобного Діонісія, Феодосія Тотемського.
Швидше за все, засновник роду Фесик був вихідцем з робочої або селянського середовища. Таке припущення пояснюється тим, що прізвища, утворені від повної форми імені, мала в основному соціальна верхівка, знати, чи сім'ї, котрі здобули в даній місцевості великий авторитет, представників яких сусіди шанобливо звали повним ім'ям, на відміну від інших станів, звавших, як правило , зменшувальними, похідними, повсякденними іменами.
Найімовірніше, поява та розповсюдження прізвища Фесик почалося приблизно в XIV столітті, що обумовлено історичними процесами. Так, з XVI століття Україну тісно контактувала з європейськими народами.
Прізвище Фесик утворилася за допомогою суфікса-ик. Спочатку він мав наступні значення: «маленький», «молода людина», «син». Тому Фесик буквально розумілося як «син Фесі». Пізніше древній суфікс-ик втратив своє пряме значення і зберігся лише в якості фамільного.
Яскравий представник роду Фесик Петро Микитович - Повний Кавалер ордена Слави, командир відділення взводу хімічного захисту ... Народився 20 травня 1922 року в місті Донецьку республіки України у родині службовця.
* В Україні близько 700 людей з призвіщем Фесик
|