Четвер, 16.09.2021, 16:58Вітаю Вас Гість

Каталог статей

Головна » Статті » Українські прізвища » П

Путін
Путін від імен Путіло, Путя і Путята - давньоруські нецерковні імена, вельми поширені в минулі віки. Можливо, основи цих прізвищ є формами двоосновний слов'янських імен Пустіслав, Путімір, Путімисл і подібних. Такі імена були нерідкі на Русі. Але основи можуть бть пов'язані і зі словом путній - 'корисний, тлумачний, придатний, порядний, хороший'.

Основою прізвища Путін послужило мирське ім'я Путя. Таке ім'я приєднувалося батьками дитини до імені, отриманому ним при хрещенні. Це ім'я вживалося частіше хрестильного і закріплювалося за людиною на все життя.

Наявність другого, мирського, імені було своєрідною даниною древньої слов'янської традиції двуіменності. Її метою було приховування головного, церковного імені від «нечесті» і «злих духів».

Мирські імена нерідко повністю підміняли собою імена хрестильні і навіть у документах могли виступати в якості офіційних імен.

Швидше за все, прізвище Путін сходить до нецерковного імені Путя. Передбачається, що Путею називали дитину, яка народилася в дорозі, під час переїзду. Існує, проте, й інше пояснення: Путя - «той, хто поплутаний» (дитина в пелюшках був поплутаний, тобто лежав зі зв'язаними руками і ногами).


До відомих представників даного прізвища відноситься Володимир Володимирович Путін (нар. 7 жовтня 1952, Ленінград, РРФСР, СРСР) - російський державний діяч, з 8 травня 2008 року - Голова Уряду Російської Федерації.Другий Президент Російської Федерації з 7 травня 2000 по 7 травня 2008 року (після відставки Президента Б. М. Єльцина виконував обов'язки президента з 31 грудня 1999 по 7 травня 2000 року).

* В Україні близько 300 людей з призвіщем Путін (-а)
Категорія: П | Додав: MrDibr (17.05.2011) | Автор: Володимир Діброва
Переглядів: 1743 | Теги: Путін | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Категорії розділу
А [2]
Б [5]
В [3]
Г [4]
Д [3]
Е [0]
Є [0]
Ж [1]
З [0]
І [0]
Ї [0]
Й [0]
К [4]
Л [4]
М [3]
Н [1]
О [1]
П [6]
Р [2]
С [4]
Т [3]
У [0]
Ф [2]
Х [1]
Ц [0]
Ч [1]
Ш [0]
Щ [0]
Ю [0]
Я [4]
Про українські призвіща [1]
Пошук
Випадкова стаття
[Історії]
Легенда про писанку
[Артефакти]
Шапка Богдана Хмельницького
[Житомирська]
Походження назви селища Брусилів (раніше Здвижень)
Наше опитування
Що вас більше цікавить на сайті?
Всього відповідей: 2766
А у цей час у світ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувачів
Internet Map Яндекс.Метрика