Прізвище Сахнюк відноситься до поширеного типу українських прізвищ і утворена від хрестильного ім'я Олександр. Після 988 р. кожен слов'янин під час офіційної церемонії хрещення отримував від священика хрестильне ім'я. Таке іменування дозволяло вирішувати проблему ідентифікації: виділення конкретної людини з товариства. Тому саме церковні імена і стали активної базою для створення прізвищ.
За однією з версій, Сахнюк - це Олександр українська форма імені, яке в перекладі з грецької на українську мову означає "мужній, захисник людей».
Святий Олександр Єгипетський, єпископ Александрійський, першим виступив в ролі захисника православ'я. 320 або 321 році він навіть скликав собор в Олександрії, на якому виступив з анафемою на Арія і його прихильників. Не змінив він своїх переконань і пізніше, в 325 році, на Нікейському соборі, показавши себе пристрасним шанувальником і прихильником православної віри. Один із його листів наводить у своїх роботах великий філософ Сократ, інший Феодорит. Помер святий Олександр в 326 році.
Швидше за все, засновник роду Сахнюк був людиною з простого стану. Справа в тому, що повними іменами звалися в основному представники соціальної верхівки, знаті або сімей, які користувалися в даній місцевості великий авторитет. Вихідців ж з інших станів, як правило, звали зменшувальними, похідними іменами.
Згідно з іншою версією, в основі даного прізвища лежить прізвисько Сахнюк, яке сходить до українського дієслова "сахнути" - "блиснути". У цьому випадку так могли прозвати розкішного, що вражає своєю величчю і красою людини.
Найімовірніше, розповсюдження прізвища Сахнюк почалося приблизно столітті в XIV, що обумовлено історичними процесами. Так, з XVI століття Україну тісно контактувала з європейськими народами.
Яскравий представник роду Сахнюк Юрій Зіновійович голова Бюро Жовтоводської міської партійної організації Політичної партії «Сильна Україна» Дніпропетровської області.