Прізвище Воронюк утворена від особистого прізвиська і відноситься до поширеного типу україно-білоруських прізвищ.
У слов'ян здавна існувала традиція давати людині прізвисько на додаток до імені, отриманому їм при хрещенні. Пов'язано це було з тим, що церковних імен було порівняно небагато, і вони часто повторювалися. Прізвисько ж дозволяло легко виділити в суспільстві людину. Це було дуже зручно, оскільки запас прізвиськ був воістину невичерпний. Джерелами могли бути: вказівка на особливості характеру чи зовнішності людини, позначення національності або місцевості, вихідцем з якої була людина. Іноді прізвиська, спочатку приєднуються до хрестильним імен, повністю витісняючи їх не тільки в повсякденному житті, але і в офіційних документах.
Прізвище Воронюк має україно-білоруське походження, на що вказує суфікс-юк. В основі прізвища лежить прізвисько Ворон. Швидше за все, воно містило вказівку на особливості зовнішнього вигляду людини: наприклад, чорне волосся або довгий ніс. Ворон, згодом отримав прізвище Воронюк.
Також можливо, що в основі прізвища Ворончук лежить мирське охоронне ім'я Ворон. Згідно забобонному звичаю, подібні імена присвоювалися дітям з метою захистити їх від злих сил. Для того щоб не спокушати долю і відвести зло, дітям давалися імена зі значенням прямо протилежним тому, що очікували або бажали батьки для дітей. В даному випадку, сподіваючись мати гарного та здорового хлопчика, батьки назвали його Ворон. Тим не менш, до введення на Русі християнства наречення дитини ім'ям, що представляє собою назву тварини або рослини, було дуже поширеною традицією. Це відповідало язичницьким уявленням людини про світ. Давньоруський чоловік, який жив за законами природи, сам уявляв себе частиною природи. Даючи дитині таке ім'я, як Ворон, батьки хотіли, щоб природа сприймала дитину як свою, щоб до нього перейшли ті корисні якості, якими наділений обраний представник тваринного або рослинного світу.
Ворон - віщий птах. Він живе сто чи триста років і володіє таємницями: передбачає смерть, напад ворогів, в билинах дає поради героям, в казках вказує закопаний скарб.
Існує безліч прикмет, пов'язаних з цією птицею: ворони в купу збираються - до негоди, купаються - теж; каркають зграєю влітку - до дощу, взимку - на мороз.
У слов'ян ворони здавна вважалися символом гріха. У той же час вони були уособленням мудрості і довголіття. Відомо, що, будучи одним з найдавніших символів Русі, ворон зображувався на дінастіческом знаку Рюриковичів.
Відомими представниками прізвища є:
Воронюк Микола Никифорович
Микола Никифорович Воронюк (* 18 січня 1984) — український футболіст, воротар київського «Арсенала».
Воронюк Володимир Дмитрійович
Воронюк Володимир Дмитрійович - адміністратор команды ФК Буковина (90 р.)
Воронюк Володимир
Воронюк Володимир (24 листопада 1918, м. Бучач) — український художник, поет, прозаїк, режисер, педагог, критик. Створив понад 300 картин. Основна тематика — молитовні медитації, Шевченкові образи, Чорнобильська трагедія, ландшафтні мотиви, портрети, автопортрети. 84 живописних полотна Воронюка були представлені на персональній виставці у залі Тернопільської обласної організації НСХУ (травень-червень 2001), при відкритті якої він виступив. 6 картин і свої книги художник подарував Тернопільському обласному краєзнавчому музеєві.
Юрій Воронюк - автор понад 1000 пісень, напрями шансон а також бардівських, естрадних та дитячих пісень. Створив гімни багатьом школам, гімназіям, ліцеям нічним клубам, фірмам, пісні для фільмів і телесеріалів. Видав 15 альбомів з них 7 дитячих. Діти з піснями Юрія Воронюка неодноразово займали призові місця на міжнародних фестивалях дитячої пісні в Україні, Росії, Сербії, Хорватії, Чехії, Болгарії, Македонії, Вірменії, Литві, Латвії, Білорусії і на Кубі.
Юрий Воронюк. (Виолончель) группа ESSE
Юрій Воронюк. Музикант - Віолончель Народився 15 вересня 1987 року. Освіта: - Музична школа-ДМШ ім.Чайковського, ДМШ № 8 (клас Іванової Л.Ю.) У 2003 році (клас Звягіна О.В. - віолончелістки оркестру - Berliner Philharmoniker (Німеччина)). - РГК (а) ім.С.В.Рахманінова клас Народного артиста Росії, концертмейстера групи віолончелей РАСО, завідувача кафедрою струнних інструментів, професора М. М. Щербакова.
У складі «ESSE» з 2010 року.
Юрій Воронюк - володар гран-прі 1-го відкритого фестивалю виконавської майстерності викладачів дитячих музичних шкіл, присвячений 170-річчю від дня народження П.І. Чайковського.
Антон Воронюк - технический директор компании «Web Promo», Философия SEO.
*В Україні проживає близько 4500 людей із прізвищем Воронюк.
|