Основою прізвища Тимощук послужило церковне ім'я Тимофій. Нерідко стародавні слов'яни до імені новонародженого приєднували ім'я його батька, позначаючи тим самим приналежність до певного роду. Пов'язано це з тим, що хрестильним імен було порівняно небагато, і вони часто повторювалися. Доповнення ж до імені людини у вигляді батькові допомагало вирішувати проблему ідентифікації.
Прізвище Фесик відноситься до поширеного типу українських прізвищ і утворена від хрестильного імені Феодосій. Після 988 р. кожен слов'янин під час офіційної церемонії хрещення отримував від священика хрестильне ім'я. Таке іменування дозволяло вирішувати проблему ідентифікації: виділення конкретної людини з товариства. Тому саме церковні імена і стали активної базою для створення прізвищ.
Прізвище Дашинський (-а) має цікаву етимологію і належить до групи метроніміческіх прізвищ, утворених від жіночих імен. Прізвища такого типу нечисленні, оскільки традиційно за основу бралося ім'я батька як родоначальника і глави сімейства. Такі прізвища зазвичай виникали, коли жінка ставала главою сім'ї у разі вдівства, важкої хвороби чоловіка або під час його відсутності вдома через довгої служби в армії (у часи рекрутських наборів чоловіки були зобов'язані відслужити в армії 25 років).
Так, прізвище Тесленко веде свій початок від прізвиська Тесля. У козацтві, при утворенні прізвиська, першорядну роль грали індивідуальні ознаки людини: його зовнішність, манера поведінки, внутрішні якості. Ознаки ж спадкові: походження з певної місцевості і певної сім'ї - були витіснені на другий план.
Для фінансової підтримки нашої діяльності ми маємо реквізити картки «Монобанк»: 5375411508730152 (Діброва В. А.). Оскільки ми є не комерційним проектом, а купкою ентузіастів, кожна гривня — для нас мотвація продовжувати справу.