Прізвище Буцко веде свій початок від прізвиська Буц. Прізвисько Буц, за однією з версій, утворено від українського номінальною «Буцик» - «коржик». Ймовірно, прізвисько відноситься до числа «професійних» іменувань, що містять вказівку на діяльність засновника прізвища: він міг бути пекарем, кулінаром, або торговцем борошняними виробами.
За першою версією прізвище Білик походить від прізвиська Білий (тобто білий колір). Спочатку його міг отримати білявий, білолиций чоловік. Білим в старовину могли називати сивого чоловіка, з білим кольором волосся. Слід зазначити, що людина з сивиною, здавна користувався повагою. Сідий чи сивий чоловік шанувався як мудрець...
За одною із версій прізвище Оріхівський походить від назви населеного пункту де проживав предок. За іньшими версіями прізвище Оріховський міг отримати чоловік, що жив серед горіхового саду, що полюбляв горіх у їжу та й тому, що продавав його на ринку. Предок з прізвищем Оріховський міг жити в поселенні з назвою повязаною з горіхом, як зазначалося раніше, або ж біля річки чи озера із схожою назвою...
За першою найбільш вірогідною версією в основі прізвища Хромейко лежить церковне ім'я Хроменя, похідна форма чоловічого хрестильне імені Варфоломій (Вахромей) - (в перекладі з арамейської - «син ріллі, син полів», за дещо іншою версією - «син Птолемея»)...
Що до імені Лях, то вперше воно згадується у легенді про "Руса, Чеха та Ляха". Вона знайдена в Хроніці Великої Польщі, складеної 1295 року в Гнєзно або у Познані. У Богемській хрониці Чех описується самостійно під ім'ям Богемус (у хроніці Космаса Праги початку 12 століття).
Легенда намагається пояснити походження назв країн (Ляхія-Лєхія, Чех-земля і Русінії). Також назва Лєхія (Ляхія) походить від назви польського племені Лєдзянє. Сюди також може відноситися назва міста Лодзь.
Клапко - Клапков - Клапків утворена від прізвиська клап, в основі якого, вірогідно, лежить українське слово «клапаня» - «тепла зимова шапка з хутра». Можна припустити, що таке прізвисько отримав чоловік, що носив або виготовляв такі головні убори.
Прізвище Анонійчук утворилося завдяки сполученню давноєврейського імені Анон та характерного закіньчення "ійчук", що означає син, тобто "син батька Анона".
Ананія (івр. חנניה - «милість Господня») - чоловіче ім'я єврейського походження. Згодом ім'я трансформувалося і утворилися ще дві форми: Ананій і Анон.
Прізвище Анонійчук, як вже згадувалось, походить від канонічного чоловічого імені Ананій, яке в перекладі зі староєврейської мови означає «відмічений милістю Божою». За старих часів це ім'я було широко поширене в селянському, християнському середовищі. Є дві версії того як було обране саме таке прізвище.
За першою версією засновник прізвища мав імя Аноній тому, що був євреєм за походженням, й від нього й його сина що був Анонійчуком зявилася закінчена форма. Та така версія не може бути єдиною...
Прізвище Плахута походить від прізвиська Плахута. Існують декілька версій походження прізвиська.
За словяно-руською версією прізвище може походити від слова «плахата», яке має кілька значень: у курських говорах - це «спідниця, понева».
В тверських говорах - це «золототкана хустина». Хустка — шматок тканини або в'язаний трикотажний виріб, переважно квадратний, який пов'язують на голову, шию, накидають на плечі. Частина образу національного фольклору.
Варто зауважити, що прізвище Пельтий утворене з суфіксом (-ий), що раніше вказувало на дворянське походження прізвища.
Що до основи прізвища Пельтний - "Пельт", то найімовірніше воно походить від європейського слова "Pelt", що в перекладі означає "Шкура". Швидше за все, це прізвище містить вказівку на професію предка - кожумяку, який міг жити майже в будь-якій країні Європи. Це пояснюється тим, що раніше шукри були основою для бартерної торгівлі.
Наприклад в естонії є багато людей з прізвищем Pelt («Пельт»). Можливо саме через балтійські країни прізвище поширилося в Україні. Естонці отримали прізвища досить пізно, завдяки Олександру I, який в 1816-1819 роках скасував в Естонії кріпосне право. До цього у естонців були тільки імена, а адресою служило назва хутора. Так, Яана, що живе на хуторі Мустаківі, звали Мустаківіскім Яаном. При зміні хутора змінювалося й ім'я. Прізвища були тільки у тих, кого брали в солдати. Іноді поміщик дарував мужику за особливі заслуги свободу і німецьке прізвище. Фактично ж пастор з парафії Канепа Й.Ф. фон Рот першим дав в 1809 році прізвища селянам, діючи цілком самостійно. Це і були перші прізвища в Естонії. Одні мужики отримали прізвища за назвами видів робіт або за назвами інструментів - Кірвес (сокиру), Реха (граблі), Викату (коса). Так можливо з'явилася і прізвище Пельд (шкура).
Для фінансової підтримки нашої діяльності ми маємо реквізити картки «Монобанк»: 5375411508730152 (Діброва В. А.). Оскільки ми є не комерційним проектом, а купкою ентузіастів, кожна гривня — для нас мотвація продовжувати справу.