Прізвисько Кульчицький походить від назви села Кульчиці, розташованого в Самбірському районі Львівської області України. Назва Кульчиці походять від тюркського назви професії вуглепала - «Кульчий». Цілком ймовірно, що засновник роду Кульчицьких був уродженцем цього села.
Путін від імен Путіло, Путя і Путята - давньоруські нецерковні імена, вельми поширені в минулі века.Вероятно, основи цих прізвищ є формами двоосновний слов'янських імен Пустіслав, Путімір, Путімисл і подібних. Такі імена бли нерідкі на Русі. Але основи можуть бть пов'язані і зі словом путній - 'корисний, тлумачний, придатний, порядна, хороший'.
Распутін: распута - безпутний, недолугий чоловік. Іноді слугувало чоловічим особистим ім'ям. Або распута, розпуття - роздоріжжя, розвилка або ж перехрестя, пересічка доріг. Таке місце вважалося кублом нечистих духів, там ховали п'яниць, самовбивць. Стало бути Распутой могли назвати людину, яка водитися з нечистою силою.
Прізвище Гуцул являє собою застиглу форму прізвиська. Гуцулами називається група українців, що живуть на Карпатах (в Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях Україні). Основними заняттями гуцулів здавна були гірничо-пасовиське скотарство, лісові промисли і сплав лісу по гірських річках. У гуцулів розвинені і художні промисли (різьблення і випалювання по дереву, виробництво шкіряних і мідних виробів, гончарство, ткацтво). Сьогодні на Україні проживає близько 2 мільйонів гуцулів.
Прізвище Большаков сходить до прізвиська Большак - так на Русі називали господаря, старшого сина або брата, чиї діти ставали потім Большаковим. Іноді прізвисько Большак закріплювалося за сільськими заможними селянами.
Швидше за все, прізвище Діброва походить від діалектного дієслова "дибити" - "кропотіти, ретельно і довго сидіти та працювати. Таким чином, прізвисько дібр отримувала працьовита людина. Однак варто зазначити, що це прізвище має західнослов'янські походження і утворена від слова "дібр" - "добро". У цьому випадку вона може свідчити як про характер, так і про високий статок предка.
Основою прізвища Яковенко послужило церковне ім'я Яків. Нерідко стародавні слов'яни до імені новонародженого приєднували ім'я його батька, позначаючи тим самим приналежність до певного роду. Пов'язано це з тим, що хрестильним імен було порівняно небагато, і вони часто повторювалися. Доповнення ж до імені людини у вигляді батькового допомагало вирішувати проблему ідентифікації.
Прізвище Куєк утворена від аналогічного імені, яке походить від слова "Куєк (від естонського куіка)», що означає "птах нирок або гагара". В давнину наречення дитини ім'ям, що представляє собою назву тварини або рослини, було дуже поширеною традицією. Старі люди, що жили за законами природи, саі представляли себе її частиною. Даючи дитині таке ім'я, як Куєк, батьки хотіли, щоб природа сприймала дитину як свого, щоб до нього перейшли ті корисні якості, якими наділено цю тварину.
Прізвище Андрієвський за однією з гіпотез сходить до хрестильному чоловічому імені Андрій (у перекладі з грецької - "мужній"). Однак, швидше за все, це прізвище утворена не від хрестильного імені безпосередньо, а від назви місцевості - Андрiй, Андрiевка.
В основі даного прізвища лежить прізвисько Сахнюк, яке сходить до українського дієслова "сахнути" - "блиснути". У цьому випадку так могли прозвати розкішного, що вражає своєю величчю і красою людини.
Для фінансової підтримки нашої діяльності ми маємо реквізити картки «Монобанк»: 5375411508730152 (Діброва В. А.). Оскільки ми є не комерційним проектом, а купкою ентузіастів, кожна гривня — для нас мотвація продовжувати справу.